Jihomoravský svaz házené

13.3.2010 otevřeno: 1284 x

Finále Zimního poháru mužů

V pátek 12.3.2010 Bylo sehráno finále Zimního poháru mužů.

Tento zápas byl důstojným vyvrcholením celého turnaje. Od počátku utkání vedli starší dorostenci nad muži Maloměřic. Předváděli rychlou agresivní házenou a trestali jakoukoliv technickou chybu domácích nebo nedůraznou střelbu z rychlý útoků, které bravurně proměňovali. Do konce 1.poločasu neudrželi svoje vedení a tento poločas prohráli o 1 branku.

Druhý poločas byl do 40 minuty vyrovnaný. Během 40 a 50 minuty se podařilo hráčům Maloměřic odskočit na rozdíl 4 branek a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Opak byl pravdou. Několik neproměněných šancí domácích a technické chyby v útoku, pramenící z jistoty vítězství v zápase,  vlily život do hry bohunických dorostenců a v posledních minutách to byli domácí, kteří museli srovnat ze 7 metrového hodu na konečnou remízu po základní čaásti.

Prodloužení vítěze nepřineslo i když k němu byli blíže opět bohuničtí dorostenci. Nakonec rozhodli o vítězi Zimního Poháru JmSH 7 metrové hody, ve kterých o 1 branku zvítězili maloměřičtí muži.

Blahopřejem družstvu SHC Maloměřice k vítězství v trunaje a oceňujeme rovněž výkon dorostenců z Bohunic, kteří byli více než vyrovnaným týmem.