Jihomoravský svaz házené

12.4.2011 otevřeno: 1306 x

Dívčí turnaj - Memoriál Karla Šulce

Již po dvacáté se se setkají o druhém květnovém víkendu nejmenší házenkářky v Plzni na Lochotíně...

 

Již po dvacáté se se setkají o druhém květnovém víkendu nejmenší házenkářky v Plzni na Lochotíně. Memoriál, pořádaný na počest zakladatele házenkářského oddílu Karla Šulce, je každoročně přehlídkou nejlepších českých dívčích družstev házené. Vždyť letos se turnaje účastní 52 družstev ve 4 kategoriích (mladší žačky, minižačky 6+1, minižačky 4+1, přípravka 4+1). Hrát se bude tradičně na třech velkých hřištích, ve sportovní hale a na dvou malých hřištích pro miniházenou. Celkem bude sehráno téměř 300 zápasů!
V prestižní a nejstarší kategorii mladších žákyň přijede téměř polovina družstev, která hrají oficiální krajské soutěže v celé ČR. Celkem to bude více než 700 hráčů, trenérů a funkcionářů. Mnoho hráček, které jsou dnes na soupiskách juniorských i seniorských ligových družstev, dobře zná atmosféru tohoto obrovského svátku házené a rádo vzpomíná nejen na sportovní souboje na hřištích, ale i na zážitky z doprovodných akcí a na nově navázaná přátelství.
V letošním roce se k tradičním akcím, jako jsou skákací hrad, diskotéka v Calabria Palace (letos pyžamová), návštěva ZOO, tipovací soutěž "Tipšulc" nebo páteční večerní zápas trenérských hvězd, podařilo na oslavu 20. ročníku zajistit i sobotní slavnostní ohňostroj. Další letošní novinkou je, že si každý účastník turnaje odnese keramickou pamětní plaketu. Nejlepší jednotlivkyně se mohou těšit na krásné keramické diplomy. Jména vítězů budou zvěčněna na zbrusu novém keramickém putovním poháru.
 
Turnaj se koná pod laskavou patronací starosty Městského obvodu Plzeň 1 Mgr. Brabce a za podpory ředitele 31.ZŠ. Zde jsou všechna družstva ubytována ve školních třídách a také v tělocvičnách. O stravování se vzorně stará personál školní jídelny. Celý turnaj by se nemohl konat bez finanční podpory sponzorů, ale hlavně bez pomoci obrovského množství dobrovolníků nejen z řad pořádajícího klubu DHC Plzeň, ale i z řad rodičů, jejichž největší odměnou je radost malých házenkářek. Přesto, že 20. ročník ještě ani nezačal, už se můžeme těšit na ročník 21., kdy z hřišť zmizí starý asfalt a bude nahrazen moderní a pro děti zdravější umělou trávou.