Jihomoravský svaz házené

8.9.2011 otevřeno: 1329 x

Extraliga: představujeme Handball KP Brno

11. díl: Předposlední letošní vizitka vám představí aktuální situaci v družstvu loňského nováčka z Brna. Ten si při své extraligové premiéře dokázal zachovat příslušnost v nejvyšší soutěži a hodlá bojovat dál. Letos ovšem bez opory Viktora Hastíka.

 

Připraveny budou vizitky všech celků Extraligy, jejich zveřejňování a konečná podoba ale bude záležet na tom, kdy z oddílů obdržíme potřebné informace a v jaké podobě. 
 
Sezóna 2010/2011
 
Po fantastické sezóně 2009/2010, kdy Královopolští vybojovali postup do nejvyšší mužské soutěže poté, co ztratili pouhé čtyři body za čtyři remízy a v baráži si poradili s celkem Dvora Králové, se premiéra v soutěži nevyvedla zcela podle představ. Základní cíl klubu udržet se v soutěži však byl naplněn.
 
V základní části extraligových bojů zvítězili hráči Králova Pole jen čtyřikrát a o to nad Kopřivnicí, Frýdkem-Místkem, Třeboní a Přerovem a všechna tato vítězství vybojovali v prvních devíti kolech sezóny. V patnáctém kole získali ještě bod za remízu s Jičínem. Základní část tak ukončilo Brno na poslední příčce tabulky s devíti body. Při loňském systému počítání bodů pak všechny tyto těžce vybojované body byly započítány družstvu i v nadstavbě, během které zvítězilo Brno ještě čtyřikrát. Se sedmnácti body pak patřila Brnu jedenáctá příčka konečné tabulky rozdílem skóre těsně před poslední Kopřivnicí.
 
V Českém poháru se Brnu příliš nedařilo. Ve 3. kole, do kterého bylo jako extraligový celek nasazeno, si jen těsně poradilo se Šumperkem (33:32), v kole následujícím už jej vyřadila Praha 4, když Královopolské porazila až nečekaně vysoko 35:27.
 
Sezóna 2011/2012
 
Změny v kádru
 
Brněnský celek má asi největší pohyb v kádru ze všech extraligových celků a je jedním z aktérů pravděpodobně nejzajímavějšího letošního přestupu Extraligy. Jeho dres vysvlékl Viktor Hastík, pátý nejlepší střelec Extraligy, a zamířil na úrodnou Hanou (jak jsme uvedli ve vizitce Přerova). Ztráta stěžejního kanonýra a tvůrce hry je pro družstvo velikým oslabením. Zpátky do Zubří se pak vrací Muškát s Mičolou. Naopak posilou pro celek bude příchod zkušeného hustopečského gólmana Bavlnky, který vyztuží nejistou brankářskou pozici v týmu. Dojednán byl i přestup zkušeného obranáře Jiřího Řezníka z Rakouska a dvoumetrové spojky Lubomíra Joppeka v Povážské Bystřice.
 
K zemětřesení došlo i na pozici trenéra. Kouč Missbach odešel do druholigového rakouského Gänserngorfu a nahradil ho dosavadní trenér Hranic Jan Hegar.
 
Cíle a příprava týmu
Odchod Viktora Hastíka je pro brněnský celek velkou ranou, toho si je vedení dobře vědomo. Předposlední místo v tabulce nebylo vysněným cílem, nic méně družstvu se podařilo v soutěži udržet a stejný cíl si klade i do letošní sezóny – udržet se v Extralize. Nováček se v soutěži rozkoukal a určitě bude chtít zabojovat.
 
 Družstvo mužů zahájilo přípravu stejně jako v loňském roce již 19. července a to pod vedením nového trenéra Jana Hegara. Po dobu tří týdnů trénovalo každý den, postupně najelo na normální tréninkový cyklus. Mezi to bylo vloženo několik přátelských utkání a turnajů. Družstvo se zúčastnilo například kvalitního turnaje O pohár města Litovle, kde obsadilo solidní třetí místo. Stejně jako v loňském roce sehrál celek koncem srpna přípravná utkání s korsickým Ajjaciem či prvoligovou Bystřicí pod Hostýnem. Celek nepřerušil úplně ani spolupráci s bývalým trenérem Missbachem, a tak si Brněnští zahráli i proti jeho novým svěřencům z rakouského Gänsendorfu.
 
Výsledky přátelských střetnutí
KP Brno – Velké Meziříčí 21 : 18
KP Brno – Zlín   31 : 20
KP Brno – Bystřice p.H. 31 : 31
Bystřice p. H. – KP Brno 26 : 32
Turnaj Litovel - 3. místo, 2 vítězství a dvě prohry (účast 5 družstev ze SR, Polska a ČR).
KP Brno – Gansendorf (Rakousko) 26 : 35
KP Brno – Ajjacio (Korsika) 31 : 24
Hustopeče – KP Brno 23 : 23
 
Další informace a zajímavosti z klubu
 
Domácí zápasy budou házenkáři Brna hrát ve své sportovní hale (Vodova ulice) vždy v sobotu od 17 hodin, v případě středečních utkání pak od 18 hodin.  Největším favoritem na vítězství v Extralize jsou pro vedení klubu Dukla a Lovosice. Změny v systému jak ty loňské tak letošní se vedení královopolského klubu podle jejich vyjádření příliš nelíbí.
 
Partneři  

Generální partner
DIRS spol. s.r.o. Brno
 
Hlavní partneři
Město Brno, Jihomoravský kraj
 
Partneři
Carten s.r.o. Brno, Hummel, PEKAB, spol. s.r.o. Brno, Česká pojišťovna a.s., Eurookna Ludvík, Brnosport s.r.o., Teplárny Brno a.s.
 

 
 
Informace o týmu
 

Post
Jméno
BR.
BAVLNKA Jiří
BR.
NOVOTNÝ Pavel
BR.
POKORNÝ Vojtěch
KŘ.
HANÁK Martin
KŘ.
JUNG Filip
KŘ.
ZIMA Tadeáš
SP.
HUBÁČEK Jan
SP.
MUSIL Tomáš
SP.
JOPPEK Lubomír
SP.
KUDLA Jakub
SP.
LOUB Tomáš
SP.
CHÝLEK Pavel
KŘ.
KŘIBÍK Lukáš
PIV.
ŘEZNÍK Jiří
PIV.
RYŠAVÝ Martin
PIV.
HANYCH Jaroslav
SP.
VEČEŘA Vítězslav
SP.
JUNG Filip
SP.
ADAM Michal
SP/
KOUBEK Lukáš
PASEKA Petr
FISCHER Radim
SP.
KOREJČÍK Michal

 
 
 
 
 

Realizační tým
 
Trenér:
Jan Hegar
 
Asistent:
 
 
Vedoucí družstva:
Ing. Filip Hrůza
 
Masér:
Igor Dočkal
 
Manažer a prezident klubu
Bc. Josef Cikán
 

 
Před sezónou – změny v kádru
 

Přišli:
Pokorný, Musil, Adam, Hanák (všichni Bohunice), Koubek (Karviná), Řezník (Rakousko), Kudla (Kuřim), Korejčík (Vsetín), Joppek P. Bystrica, Křibík (F. Místek), Novotný
Olomouc.
 
Odešli:
Hastík (Přerov), Ondráček (Bohunice), Kadrman, Zaplatílek (Kuřim), Muškát (Zubří).
 
Hostují:
Bavlnka (Hustopeče), Večeřa, Fischer (V. Meziříčí), Hanych
Bohunice