Jihomoravský svaz házené

13.6.2012 otevřeno: 2123 x

Mladší žačky z Ivančic jsou třetí v ČR

MČR v Házenkářském desetiboji pro soutěžní ročník 2011/2012 - mladší žačky

 

O víkendu proběhlo v Plzni mistrovství republiky mladších žaček v házené. Na tomto finálovém turnaji hrály vítězné týmy krajských soutěží z celé republiky:
 
TJ Sokol Písek, HC Háje Praha, Spartak Ústí nad Labem, HK Ivančice, SK P.E.M.A Opava, DHK Slavoj Žirovnice, DHC Plzeň
 
Zúčastnily i reprezentantky Jihomoravského kraje, hráčky házenkářského klubu HK IVANČICE. Předvedly skvělý výkon, založený na celotýmovém vyrovnaném výkonu a zcela po zásluze si odvezly z Plzně bronzovou medaili. Ivančice, jako vítěz Jihomoravské ligy mladších žaček, sice nepřijeli jako favorit a s týmem ročníku 2000 (povolený byl start i ročníku 1999, tedy o rok starším hráčkám), měli spíše doplňovat nižší patra tabulky, přesto proti daleko zkušenějším soupeřkám uspěli. Hlavní zbraní byla pevná parta kamarádek jejichž hlavní zábavou je a doufáme, že zůstane házená.
 
O úspěch v národním finále se zasloužily tyto hráčky:
V brance Petra Šiplová, v poli Barbora Olšová, Bára Krejčíková (naše nejproduktivnější hráčky sezóny), Kateřina Haladová, Nela Zahradníčková, Simona Greplová – kapitánka týmu, Nikola Hošková, Natálie Svobodová ( vybrána do ALL STARS týmu turnaje), Barbora Vavroušková, Tereza Bučková – brankářka, Klára Kovářová, Michaela Bendová, Tereza Trejtnarová a Veronika Velebová.
 
Tým vedl trenér Tomáš Svoboda s vedoucím týmu Pavlem Vavrouškem.
 
Jménem JMSH jim patří poděkování za skvělou reprezentaci kraje.